Mezinárodní dostihy žáků

21. 06. 2018

3. 6. 2018 se na centrálním dostihovém závodišti v Praze – Velké Chuchli uskutečnily dva mezinárodní dostihy žáků s účastí zástupců České republiky, Maďarska a Slovenska. Toto utkání je součástí XVI. ročníku seriálu dostihů pro jezdce – žáky HIPOSPOL CUP, nad kterým přejala záštitu radní hlavního města Prahy Ing. Mgr. Irena Ropková.

Slovensko reprezentovaly dvě žákyně: Marianna Foltínová a Natália Winterová. Z Maďarska přijeli také dva zástupci: Korinna Huszár a Ákos Makoviczki. Českou republiku reprezentovali: Lucie Fialová, Anna Hůlová, Simona Laubeová, Marika Podloučková a Milan David.

V prvním mezinárodním dostihu s názvem CENA WAGO na 1400 metrů bylo na startovní listině 7 koní. Favoritkou byla BOUŘKA s Milanem Davidem, druhým favoritem PEPA HAVEL s Ákosem Makoviczkim. Nakonec jistě o 3/4 délky zvítězil desetiletý CHUAN CHE ze stáje FVE – Relay Levín trenéra Michala Kalčíka se Simonou Laubeovou v sedle před LAFRANCEM s Natálií Winterovou a favoritkou BOUŘKOU s Milanem Davidem. Tabuli doplnili MAINE D´ANGE s Lucií Fialovou a OUR LASS s Marikou Podloučkovou. Na šestém místě dostih dokončil druhý favorit PEPA HAVEL a Ákosem Makoviczkim a na sedmém PRINCESS VIKTORIA s Korrinou Huszár.

V druhém mezinárodním dostihu s názvem CENA AUTO JAROV KUNRATICE na 1800 metrů vstoupilo do startovacích boxů po škrtnutí LEMESÍNY 5 koní. Favoritem byl LADY´S MAN se Simonou Laubeovou a druhou favoritkou GANSEBUMCHEN s Lucií Fialovou. Jistým vítězem o 1 a 3/4 délky se nakonec stal sedmiletý LABOND, častý účastník žákovských klání ze stáje SŠ dostihového sportu, v sedle s Annou Hůlovou, která svůj třetí životní start proměnila v premiérový triumf, když svého koně smolíkovským stylem provedla volnou stopou u bariéry. Druhý doběhl LADY´S MAN se Simonou Laubeovou, třetí LATRIB hájící červenobílé školní barvy s Korrinou Huszár, čtvrtý ECOLOGI LOLEK s Marrianou Foltínovou a pátá favoritka GANSEBUMCHEN s Lucií Fialovou. Pro vítězné týmy a první tři umístěné jezdce byly tradičně připraveny poháry a pěkné věcné ceny.

Celkové vítězství si odnesla loňská držitelka putovního poháru HIPOSPOL CUPU Simona Laubeová, druhé místo obsadila dostihovou kariéru zahajující Anna Hůlová a třetí místo slovenský host Natália Winterová. Děvčata opět obdržela poháry a pěkné věcné ceny a ostatní účastníci sošky dostihového koně jako upomínku na toto utkání.

Děkujeme všem majitelům a trenérům, kteří poskytli jezdeckou příležitost adeptům dostihového řemesla.

Další termíny dostihů seriálu HIPOSPOL CUP 2018 jsou: 9. 9., 30. 9. a 28.10..
Zpět na seznam aktualit

Fotogalerie

PO ÚT ST ČT SO NE
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
další akce

Kontaktujte nás