Microsoft Office 365 pro žáky

V rámci licenčního programu na produkty Microsoft, který škola uzavřela, nabízí společnost Microsoft možnost užívat kancelářský programový balík Microsoft Office pro žáky (i učitele) ZDARMA (jedná se o programy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Forms, Sway, OneDrive pro firmy, ... po dobu studia.

Aplikace Office lze používat na počítačích PC, Mac, tabletech s Windows nebo se systémem Android, tabletech iPad a většině mobilních zařízení. Každý uživatel si může nainstalovat Office až na 5 zařizení. Instaluje se vždy aktuální nejvyšší verze Microsoft Office, pokud v průběhu užívání licence vyjde nová verze Office, dojde k automatické aktualizaci na novou verzi.

Aplikace Office se při instalaci aktivují pomocí Office 365 účtu uživatele a dále se pravidelně reaktivují. Uživatel se musí nejpozději každých 30 dní na zařízení připojit k Internetu. Pokud bude tato doba překročena, přejdou Office do módu redukované funkcionality čtečky souborů Office (umožní dokumenty pouze otevřít a číst, ale už ne upravovat) a uživatel bude muset po připojení k internetu znovu provést aktivaci pomocí účtu Office365.

O zřizení Office 365 účtu požádejte prostřednictvim třidniho učitele.

Ukončením / přerušením studia licence na Office365 zaniká, končí přístup do O365. Office 365 lze používat i nadále, ale jen v módu redukované funkcionality - čtečky souborů Office.