Microsoft Office 365 pro žáky

V rámci licenčního programu na produkty Microsoft, který škola uzavřela, nabízí společnost Microsoft možnost užívat kancelářský programový balík Microsoft Office pro žáky (i učitele) ZDARMA (jedná se o programy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Forms, Sway, OneDrive pro firmy, ... pouze po dobu studia. Rovněž získají žáci přístup do online služeb - např. Teams.

Přihlášení do O365 je na stránce portal.office.com účtem JPrijmeni@zak.dostihovaskola.cz a heslem - oboje přidělené ve škole.
J - první písmeno ze jména, Prijmeni - příjmení (bez háčků a čárek).

Zapomenuté heslo do O365 - o nastavení nového hesla je možné požádat na passwordreset.microsoftonline.com.
Zadejte svůj účet JPrijmeni@zak.dostihovaskola.cz do pole User ID / ID uživatele, opište zobrazená písmena do druhého pole, klikněte Next. Pokud Bezpečnostní údaje zadané
- nemáte
  Na další stránce klikněte na contact your administrator / požádat správce. Během dne bude na e-mail, který evidujeme v Bakaláři, odeslána zpráva s informací o změněném heslu.
- máte
  Na další stránce zadejte telefonní číslo (stejné jako předem uložené do Bezpečnostní údaje - viz. níže), bude na něj odeslán kód pro možnost zadání nového hesla.

Změna hesla do O365 - na myaccount.microsoft.com (po přihlášení účtem JPrijmeni@zak.dostihovaskola.cz) si každý může měnit své heslo.

Bezpečnostní údaje do O365 - na myaccount.microsoft.com (po přihlášení účtem JPrijmeni@zak.dostihovaskola.cz) si každý může zadat telefonní šíslo pro posílání SMS pro reset hesla.

Aplikace Office lze používat na počítačích PC, Mac, tabletech s Windows nebo se systémem Android, tabletech iPad a většině mobilních zařízení. Každý uživatel si může nainstalovat Office až na 5 zařizení. Instaluje se vždy aktuální nejvyšší verze Microsoft Office, pokud v průběhu užívání licence vyjde nová verze Office, dojde k automatické aktualizaci na novou verzi.

Aplikace Office se při instalaci aktivují pomocí O365 účtu uživatele a dále se pravidelně reaktivují (min. každých 30 dní). Pokud bude tato doba překročena, přejdou Office do módu redukované funkcionality čtečky souborů Office (umožní dokumenty pouze otevřít a číst, ale už ne upravovat) a uživatel bude muset po připojení k internetu znovu provést aktivaci pomocí účtu Office365.

O zřizení O365 účtu požádejte prostřednictvim třidniho učitele.

Ukončením / přerušením studia licence na Office365 zaniká, končí přístup do O365. Office 365 lze používat i nadále, ale jen v módu redukované funkcionality - čtečky souborů Office.