Stáž Slovensko Šala - 04/2018

V dubnu se zúčastnilo 8 žáků převážně oboru Chovatelství stáže v naší partnerské organizaci SOŠ Šala. Doprovázela je učitelka Ing. Jana Fatěnová, která se v rámci projektu zúčastnila stínování výuky odborných předmětů. Cílem bylo získat nové poznatky a dovednosti v oboru a vyměnit si zkušenosti.

Přivítání na SOŠ v Šale bylo velmi příjemné a celý pobyt probíhal ve stejném duchu.

Přestože střední škola v Šale ještě donedávna měla jako stěžejní učební obor „Chovatel se zaměřením na chov koní a jezdectví“ (stejně jako Střední škola dostihového sportu a jezdectví), již několik let se jim pro malý zájem nepodařilo tento obor otevřít. Žáci dávají přednost studijnímu oboru s maturitou „Agropodnikání – chov koní a jezdectví“.

Naši žáci v rámci stáže získávali nové poznatky a dovednosti především v organizaci provozu stájí, která se oproti té naší liší především přidělováním jednotlivých koní žákům 4. ročníku. Účastníci si vyzkoušeli lonžování, přiježďování, péči o shetlandské poníky či zapřahání poníků do sulky. Kladně hodnotili nejen možnost výběru, kterou stáj budou mít ten daný den na starosti a volnou atmosféru při práci ve stájích, ale také poslušnost a rozmanitost školních koní.

„Měl jsem možnost odjezdit v jednom dni několik různých koní – mladé ve výcviku, starší a zkušenější, veselé a divoké, ale také klidné a rozvážné,“ zhodnotil největší přínos stáže druhák Jarda Hefrt.

„Moc jsme si užívali společné vyjížďky do okolí,“ doplnila Katka Švestková žákyně třetího ročníku.

Ať už byly stáže zaměřeny více na dostihový či jezdecký trénink nebo na chovatelství, v jenom se shodují: naši žáci byli učiteli, trenéry i ostatními pracovníky stájí velice chváleni za samostatnost, spolehlivost a pracovitost. Jsme na ně pyšní a máme radost, že naše práce nese očekávané výsledky.

03/09 2018

Zahájení školního roku proběhne v pondělí 3. 9. 2018 v 11 hodin

03/09 2018

Písemná MZ

Líbí se Vám zrekonstruovaná budova školy?