Virtuální den otevřených dveří

Dobrý den,
ve čtvrtek 28. 1. 2021 od 9:00 h Vás zveme na den otevřených dveří, vzhledem k epidemické situaci bude zřejmě organizován formou online prohlídky školy, provádět Vás bude naše paní ředitelka Ing. Soňa Froňková, která Vám také na závěr prohlídky zodpoví případné dotazy.

Pokud se chcete online prohlídky zúčastnit, přihlaste se na mailu školy info@dostihovaskola.cz.

Zatím se můžete podívat na naše promo video školy.

Pokračovat můžete virtuální prohlídkou naší školy - prohlídka.

Jaké nabízíme obory v denním studiu? Máme jeden s výučním listem "Jezdec a chovatel koní" a jeden maturitní "Chovatelství".

Asi vás bude zajímat něco k přijímacímu řízení.

Mimopražským zájemcům nabízíme ubytování na našem Domově mládeže - v podstatě v jedné budově se školou.

V naší školní jídelně se vaří velmi chutně podle pravidel zdravého stravování - info ke stravování.

Shrnutí všech podstatných informací, které byste se na našem dnu otevřených dveří dozvěděli, najdete zde

Často kladené otázky:

Musím umět jezdit na koni?

• Určitě to není nutné, ale je dobré vědět, co práce kolem koní obnáší.

Kolik se u Vás platí školné?

• Školné se u nás neplatí, jsme státní škola, musíte ale počítat s počátečními náklady na jezdecké vybavení a učebnice při zahájení studia.

Jakou mám šanci se na vaší školu dostat?

• Poměrně velkou, u oboru s výučním listem máme možnost otevřít 2 třídy, v minulém školním roce jsme přijali všechny zájemce. U maturitního oboru otvíráme 1 třídu, tam už mírný převis zájemců byl, nepřijali jsme asi 10 zájemců.

Můžu na vaší škole získat jezdeckou licenci?

• Šikovní žáci mají možnost získat žákovskou licenci a účastnit se dostihů.

Můžu se u Vás věnovat i parkuru?

• Škola má 2 stáje dostihové, jednu klusáckou a jednu parkurovou, takže ano, jezdí se u nás i parkur.

Pořádáte exkurze do zahraničí?

• Ano, pokud to situace dovoluje a podaří se nám získat grant, snažíme se organizovat exkurze na významné zahraniční dostihy a na významná evropská pracoviště v našem oboru. Například do Paříže nebo do Merana.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se, že se brzy setkáme osobně!!

Další termíny pro dny otevřených dveří:

• 11. 2. 2021