Ubytování

Domov mládeže (DM)

DM je součástí školy a je nyní po nákladné rekonstrukci zcela nový a moderně zařízený. Kapacita DM činí 60 žáků. Ti jsou ubytováni ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. DM má klubovnu vybavenou televizí, dále čajovou kuchyňku s kuchyňskou linkou, mikrovlnou troubou a varnou konvicí, lednička je k dispozici v kanceláři vychovatelů. V budově DM je také odpočinková místnost a prádelna.

Ubytování je poskytováno na pokojích:

  • s vlastním sociálním zařízením (tzv. apartmán), zde je stanovena cena 1 600,- Kč/osobu a měsíc
  • se společným sociálním zařízením na chodbě, zde je stanovena cena 1 200,- Kč/osobu a měsíc

Ve volném čase mohou žáci využít učebnu PC, stolní fotbal, venkovní stůl na stolní tenis, minitělocvičnu, či místnost s dostihovými trenažery. K dispozici jsou také knihovna, různé společenské hry a sportovní potřeby. Funguje zde několik zájmových kroužků: počítačový, kulturní, sportovní, výtvarný a kroužek rukodělných aktivit na aktuální témata, které zajišťují naše vychovatelky. Díky tomu, že je DM na trase veřejné dopravy, se mohou žáci zúčastnit kulturních i sportovních akcí po celé Praze.

DM má svoji WIFI síť, ke které se mohou žáci bezplatně připojit. Sociální zařízení je na každém patře. Všechny pokoje jsou vybaveny novým nábytkem (válendy s úložným prostorem, skříně, stoly, židle, noční stolky, poličky).

Pokud žáci na DM používají vlastní elektrospotřebič, musí zaplatit 300 Kč roční poplatek za revizi zařízení a spotřebu elektřiny.

DM má nepřetržitý provoz a po celou dobu je zde zajištěno celodenní stravování ve školní jídelně.

Doporučujeme žákům zařídit si průkazku na pražskou MHD "Lítačku", je možné si ji nechat vystavit na počkání na MHMP v Jungmannově 29, na Praze 1, poplatek za vystavení je 200 Kč, měsíční jízdné je 130 Kč.

Veškeré doplňující informace poskytuje vedoucí vychovatel Mgr. Bohumil Kopa, telefonní kontakt 731 502 874 nebo internat@dostihovaskola.cz.

Vnitřní řád DM