Poslední klusácké dostihy a úspěch našich žákyň 30. listopad 2020

Poslední klusácké dostihy a úspěch našich žákyň

V sobotu 28.11.2020 se na závodišti v Praze- Velké Chuchli po téměř dvouměsíční pauze, způsobené špatnou epidemiologickou situací, uskutečnil závěrečný dostihový den klusácké sezóny. Jeho vrcholem byl poslední klasický dostih - St. Leger. 

V rámci tohoto mítinku byl odběhnut i handicap Střední školy dostihového sportu a jezdectvi, kterého se zúčastnili i 4 koně naší školní stáje. Z původních 7 přihlášených koní se po škrtnutí jednoho ze soupeřů postavili na start 4 koně SŠDSaJ trenérky Pátkové a 2 koně trenéra Kalčíka.

Stylem start - cíl zvítězil Ofarim Venus (A) před M.T.Hurricane (S) a Apollem, všichni ze školní stáje. Rusalka byla pro cvalovou chybu diskvalifikována. V sulce Ofarima Venus (A) slavila 1. životní vítězství Barbara Stjepanovičová, druhého M.T.Hurricana (S) vedla Kristýna Nováková a v sulce Apolla dosáhla na umístění Tereza Šabaková.

Kristýna Nováková se představila v sulce ještě jednou. V dostihu pro výkonnostně lepší koně vedla klisnu Samba Teč a zde obsadila 5. misto.