Zahraniční exkurze Merano 2019 18. říjen 2019

Zahraniční exkurze Merano 2019

Gran Premio Merano
Ve dnech 27. 9. až 30. 9. proběhla další zahraniční exkurze pořádaná naší školou za podpory MHMP. Tentokrát se žáci vypravili v doprovodu pedagogů a vychovatelů na jeden z nejvýznamnějších evropských dostihů 80th Gran Premio Merano South Tyrol  do italského Merana.
 

Vzhledem k bohatému programu byl o tento zájezd ze strany žáků veliký zájem. Po nočním přejezdu do Itálie byla na páteční dopoledne naplánována prohlídka dostihového závodiště. Žáci byli seznámeni s historií, technickými parametry dráhy a zázemím. Odpoledne společně absolvovali procházku lázeňským městem s výkladem o jeho historii a současnosti. 
V sobotu se utvořily dvě skupiny. Jedna se zúčastnila s paní učitelkou Ing. Janou Fatěnovou prvního dostihového dne Crystal Cupu. Druhá - početnější skupina - vyrazila lanovkou na vrchol Merano 2000, kde podnikla horskou túru,  užila si bobové dráhy a dalších sportovních aktivit v areálu. Během túry po hřebenech měli žáci možnost prohlédnout si zemědělský ranč, kde se kromě tradičních domácích zvířat chovají také Haflingové a horští koně. 
Neděle se již nesla ve slavnostním duchu hlavního bodu zájezdu. Ještě před prvním dostihem žáci navštívili prostory stájí a paddocku. Poté již individuálně sledovali celé dostihové odpoledne. Hlavní dostih přinesl nejen velké překvapení, ale hlavně radost a hrdost nad vítězstvím českého koně L´Estrana,  svěřence trenéra Josefa Váni ml. v sedle s žokejem Josefem Bartošem. 
V pondělí ráno byl již čas odjezdu zpět do ČR. Dlouhá cesta byla příjemně přerušena v rakouském Ebbsu, kde se nachází hřebčín plemene Hafling. Komentovaná prohlídka stájí, výběhů a návštěva muzea udělala hezkou tečku za velmi vydařenou exkurzí.

Zahraniční exkurze Merano 2019