Úspěšný podzim našich žáků v sedle a sulce 25. říjen 2021

Úspěšný podzim našich žáků v sedle a sulce

Žáci Střední školy dostihového sportu a jezdectví zaznamenali začátkem nového školního roku nejeden „koňský“ úspěch. Dokázali, že jsou skvělými jezdci a mohou tak bez obav reprezentovat naši školu.

Pojďme se podívat na jejich úspěchy, jak šel podzimní čas …

22.9. - Kladruby nad Labem – soutěž v předvedení koně  

Po prázdninové pauze a nabrání sil se naše žákyně zúčastnily soutěže v zootechnickém předvádění koní, kterou uspořádala Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem v areálu světoznámého hřebčína Kladruby nad Labem pro zemědělské školy, připravující odborníky v chovu koní. Kladrubské bělky prověřily schopnosti nejednoho z předvádějících. Z celkem 26 předvádějících se naše žákyně umístily na předních příčkách. Vavříny vítěze si z Kladrub odvezla Kristýna Fáčová.  3. – 5. místo patřilo také našim žačkám  - Sabině Šídlové (3. místo), Elišce Krupičkové (4. místo) a Denise Chlandové (5. místo). Do desítky umístěných se vešly ještě Barbara Stjepanovićová (6. místo) a Zuzana Jeníčková (7. místo).

 

28.9. - Lysá nad Labem  - dostihy

V témže týdnu, v den lysolabských svatováclavských dostihů, měla svoji dostihovou premiéru žákyně naší školy Klára Chrbolková. Zkušenosti sbírala i Natálie Flenerová (obě ze 2.C). Vítězem se stal náš nedávný absolvent Lukáš Vladyka v sedle 4. leté klisny CHARMING EMMA hájící červenobílé barvy školní stáje.

„Pocity z dostihu jsou úžasné a neuvěřitelné. Vždy, když vyhraju, jsem beze slov, jen děkuji koni za to, co dokázal. Nyní jde o mé třetí vítězství, 2x výhra s CHARMING EMMA a 1x s PRINCESS VIKTORIA. Emmu jezdím letos v práci. Věděl jsem co v ní je. Poslední práce, co jsme spolu šli, se mi úplně nezdála, jiné práce jí šly mnohem lépe, ale nezoufal jsem. Poučil jsem se z chyb, které jsem udělal v našem posledním dostihu, a věděl jsem, na co si mám dát pozor a čeho se vyvarovat. To jsem splnil a přineslo to úspěchy. Hlavně Emma je úžasná „srdcařka“ a běhá pro radost a pro vítězství“, rozplývá se blahem Lukáš Vladyka. 

 

 29.9. až 4.10. - Maďarsko – Bábolna – Nemzeti Vagta (mezinárodní závod)

„Je pro nás velkou ctí, že také ministr zahraničních věcí Maďarska Péter Szijjártó vzdal hold finále mezinárodního závodu National Race. Tím jako první projel cílem mladý český jezdec Lukáš Vladyka se svým koněm Gazal XXI-9“, uvádějí všechna maďarská média.

Ano, hned den poté, co Lukáš Vladyka vyhrál dostihy v Lysé nad Labem, odjel reprezentovat s paní ředitelkou Českou republiku v Maďarsku jako čestní hosté mezinárodních závodů Nemzeti Vagta. A to v českém kroji!

„Koně jsme si losovali. Naštěstí se paní ředitelce podařilo vylosovat koně, který se nám líbil po fyzické stránce. Měl pěkné chody a byl osvalený. Když jsem si koně zkoušel, měl jsem z něho hned dobrý pocit. Další den jsme si koně zkoušeli znovu a mé první pocity se potvrdily. Před závodem jsme si zkusili jeden start a podívali se po dráze. Když přišlo na řadu semifinále, byl jsem před ním lehce nervózní. Jen jsem nasedl na koně, opadlo to ze mně a soustředil jsem se na to, aby se mě povedl start, který je v těchto závodech velice důležitý. Odskočil jsem jako třetí, v posledním  kole jsem bojoval s Rakušankou o první pozici. Do cílové rovinky jsem vjížděl jako první a v tu chvíli jsem pochopil, že toto je mé vítězství. Do  finále jsem nastupoval mnohem více nervózní, jelikož tady se už závodilo opravdu o první místo. Start se mi opět povedl. Hned po startu jsem zaujal první pozici a tu si udržel až do cíle. Opravdu jsem vyhrál! Nemohl jsem tomu uvěřit, pocity byly a jsou stále nevěřitelné a nepopsatelné - stát na podiu na hlavním budapešťském náměstí a poslouchat českou hymnu je zážitek na celý život," říká Lukáš.

Lukáš Vladyka tak skvěle reprezentoval Českou republiku i naší školu.

Při pobytu v Maďarsku došlo i k navázání nových kontaktů s jezdeckou školou v národním hřebčíně Shagya arabů Bábolna, která má nyní nové vedení. Byla domluvena následná spolupráce výměnných odborných stáží našich žáků v rámci projektu Erasmus.

 

3.10.  - Cena Střední školy dostihového sportu a jezdectví - dostihy - Velká Chuchle

V neděli 3. října se na závodišti v Praze - Velké Chuchli uskutečnily další letošní dostihy. V rámci tohoto dostihového dne byl odběhnut i dostih „Cena Střední školy dostihového sportu a jezdectví“ vyhrazený začínajícím jezdcům.

1.místo obsadila žákyně 3.A Sofie Kvízová s koněm DARK ALIGHIERI. Bylo to její první vítězství v dostihové kariéře. Spolu s ní zaznamenaly úspěch i Zuzana Jeníčková (3.A), která v sedle koně LYSYANARGENT získala druhé místo. Na třetím místě skončila další žačka SŠDSaJ Anna Lebdušková v sedle CARA MIA.

 

10.10. – Velká pardubická

Velkou pardubickou vyhrál TALENT, desetiletý ryzák a svěřenec trenérky Hany Kabelkové, v sedle s žokejem Pavlem Složilem ml.. Jak trenérka, tak i žokej jsou bývalými žáky naší školy.
Moc blahopřejeme k výraznému úspěchu a přejeme úspěšné zdolání dalších cílů!

 

16.10. -  Dostihy v Mostě

1. místo a vůbec první dostih v životě vyhrála Zuzana Jeníčková, žákyně 3.A, s koněm NAPOLEON BAY, trenéra Jaroslava Drlíka, mimochodem také našeho absolventa :-).

 

24.10.  -  Závěrečný dostih Hipospol Cup

Cenu Střední školy dostihového sportu a jezdectví vyhrála amatérka Pavlína Kašparová na koni ZAUKHAN. Nejlépe v tomto dostihu dojela naše bývalá žákyně Alena Plimlová s koněm SILVER TRIGGER a hned 3. místo obsadila současná žákyně 3.A Sofie Kvízová s koněm SORBET.

Na základě získaných bodů z tohoto dostihu bylo stanoveno celkové umístění v Hipospol Cupu 2021 takto:
1. místo - Sofie Kvízová (3.A)
2. místo Zuzana Jeníčková (3.A)

3. místo – Renáta Ondráčková (2.A).

 

V našem nejvýznamnějším supervytrvaleckým dostihu sezóny, výroční 100. Ceně prezidenta republiky (3200m) překvapivě jako outsider vyhrála bývalá žákyně naší školy Simona Laubeová s koněm trenéra Luboše Urbánka LADY IN PINK(GER).
Gratulujeme a přejeme další úspěchy v sedle!

 

Podzim 2021 na koňském hřbetu nebo v sulce se našim žákům, ať již současným, či bývalým, zkrátka vydařil!
Gratulujeme!