Vítězné tažení předváděním 27. září 2021

Vítězné tažení předváděním

Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem uspořádala pro zemědělské školy, připravující odborníky v chovu koní, soutěž v tradičním umění předvádění koní.

V areálu NH Kladruby se sešli zástupci čtyř škol, které do soutěže delegovali 26 předvádějících. Na nádvoří hřebčína se v předvádění utkali žáci Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem, Střední školy zemědělské Přerov, České zemědělské akademie v Humpolci a Střední školy dostihového sportu a jezdectví Praha - Velká Chuchle.

Pozorná komise profesionálů ve složení Jan Tvarůžek a Karel Diringer každého soutěžícího pozorně sledovala a přidělovala body za jednotlivé hodnotící kritéria, ale i poskytovala zpětné slovní hodnocení. Kladrubské bělky prověřily schopnosti nejednoho z předvádějících.

 

Vavříny vítěze si z Kladrub odvezla Kristýna Fáčová (Střední škola dostihového sportu a jezdectví Praha - Velká Chuchle).

Druhou příčku obsadila Tereza Podroužková (Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem).

3. – 5. místo patřilo žačkám ze Střední školy dostihového sportu a jezdectví Praha - Velká Chuchle  - Sabině Šídlové (3. místo), Elišce Krupičkové (4. místo) a Denise Chlandové (5. místo).

Do desítky umístěných se vešly ještě Barbara Stjepanovićová (6. místo) a Zuzana Jeníčková (7. místo).

 

Tedy „dostiháci z Chuchle“ ukázali, že předvádět umí !