Koně kolem nás – přednáška v Domově pro seniory Slunné stáří 27. červen 2023

Koně kolem nás – přednáška v Domově pro seniory Slunné stáří

Závěrem školního roku proběhla milá akce v Domově pro seniory Slunné stáří, kam se vypravily žákyně Lucka Brousilová, Anička Lebdušková a Lucka Batelková z 2.C pod vedením Kačky Šlejtrové chodící do stejné třídy a aktivně působící ve školním parlamentu.

Žákyně školy a velké milovnice koní si připravily pro obyvatelky domova moc hezké povídání o naší škole a o sportech spojených s koňmi. Zmínily zajímavosti z historie školy a dostihového sportu; svá slova doplnily ukázkou dostihového dresu, poháru pro vítěze, koňské podkovy a dalších předmětů neodmyslitelně spjatých se světem koní.

Dále holky hovořily o jezdeckých sportech a o významných lidech od koní. O mužích a ženách, kteří v tomto sportu něco znamenají nebo v minulosti znamenali. To vše propojily s vyprávěním o tom, jak se zamilovaly do koní, a proto si ke studiu vybraly naši školu. Naše mladé chovatelky a jezdkyně také moc pěkně odpovídaly na zvídavé otázky přítomných babiček, potěšily je také připraveným kvízem na závěr.

Perfektní přípravu korunoval fakt, že soudě dle zpětných vazeb posluchačů žákyně mluvily zřetelně, moc pěknou češtinou – a hlavně od srdce. Bylo vidět, že jsou na naší škole rády.

Důkazem vydařenosti této cesty je jistě skutečnost, že jsou dívky pozvané na další akce domova.

Návštěva sice proběhla v poměrně hektické době uzavírání známek a doklasifikací, o to více se však vydařila a přinesla dobrý pocit nejen našim žákyním, ale jistě i obyvatelům domova pro seniory, kterým vykouzlila úsměv na tváři.

Text: Jarmila Hradecká, Isabela Johanovská

Koně kolem nás – přednáška v Domově pro seniory Slunné stáří