Mezinárodní klusácké dostihy - Mons Francie 27. listopad 2019

Mezinárodní klusácké dostihy - Mons Francie

Trotteur Francaise

Pro milovníky klusáků jistě velmi známý pojem. Jedná se o klusáky zapsané ve Francouzské plemenné knize. Součástí seriálu dostihů pro tyto koně, je také každoročně pořádaný mezinárodní klusácký dostih, kterého se účastní nejlepší jezdci z vybraných zemí. 

Francouzská autorita vybírá a oceňuje nejlepší francouzské klusáky z daných zemí, jejichž jezdce nebo trenéry zve na tento dostih. Pro rok 2019 byl za Českou republiku vybrán kůň Fairway majitele Zdeňka Škobise. 

Hippodrom Wallonie v belgickém Mons tak 16. listopadu přivítal celkem 16 jezdců z 16 vybraných zemí světa. Je skvělé, že Česká republika v tomto výběru nechybí. Jelikož Zdeněk Škobis se bohužel z tohoto dostihu omluvil, a proto byla možnost reprezentace nabídnuta naší absolventce a loňské vítězce klusáckého šampionátu Veronice Poršové, která se této mezinárodně uznávané akce zúčastnila již podruhé. 

Na start se tak postavila například vedle jezdců ze Švýcarska, Francie, Belgie, Ukrajiny, Nizozemí či Maďarska. Po diskvalifikaci jednoho ze soupeřů obsadila s přiděleným koněm Boyfriend v nelehké konkurenci  celkově čtvrté místo, stejně jako předloni na jejím prvním vystoupení ve Vincennes. K tomuto umístění lze pouze gratulovat. Je vidět, že klusácký sport má v České republice stále vysokou úroveň.