Mezinárodní výstava „Koně v akci“ 2022 v Pardubicích 15. září 2022

Mezinárodní výstava „Koně v akci“ 2022 v Pardubicích

Ve dnech 10. 9. až 11. 9. 2022 se na pardubickém závodišti uskutečnila 24. mezinárodní výstava koní s názvem „Koně v akci“, zatím letos naše první výstava tohoto typu, která započala přehlídkou šampionátu chladnokrevných klisen a hříbat.

Na travnatém kolbišti si přišly na své malé děti při show s shetlandskými poníky.

Svod klisen a výstava hřebců plemene hafling pak přilákala všechny návštěvníky. Fandit mohli také při Mistrovství ČR v těžkém tahu a dalších koňských disciplínách.

Mimo další vystavovaná hospodářská zvířata a zemědělskou techniku, mohli být návštěvníci také přítomni celodenní kvalifikaci na MČR v králičím hopu „Králíci v akci“.

Naše škola se jako každoročně této akce zúčastnila. Během celé akce jsme spolu s našimi žáky poskytovali všem zájemcům informace o škole a o možnostech studia.

Za odborného dohledu pracovníka školy a našich žáků si všichni zájemci, vážící méně než 80 kg, mohli vyzkoušet jízdu na dostihovém trenažéru. O tu projevili zájem především „předškoláci“.

Mezinárodní výstava „Koně v akci“ 2022 v Pardubicích