Mezinárodní výstava „Koně v akci“ v Pardubicích 17. září 2021

Mezinárodní výstava „Koně v akci“ v Pardubicích

Ve dnech 11. 9. až 12. 9. 2021 se na pardubickém závodišti uskutečnila 23. mezinárodní výstava koní s názvem „Koně v akci“, letos zatím naše první výstava tohoto typu, která započala přehlídkou šampionátů chladnokrevných koní a výstavou hříbat slovenského teplokrevníka v paddocku.

Na travnatém kolbišti si přišly na své malé děti při show s shetlandskými poníky. Svod klisen a výstava hřebců plemene hafling pak přilákala všechny návštěvníky. Fandit mohli také při Mistrovství ČR v těžkém tahu a dalších koňských disciplínách během obou dnů.

Naše škola se jako každoročně této akce zúčastnila, i když tentokrát za mimořádně přísných hygienických podmínek kvůli covid-19. 

Vedle námi vystavovaných drobných reklamních předmětů s logem školy, zaujaly především malé děti naše pohledy s různými koníky. „To už se dnes vůbec nevidí, aby někdo nabízel pohledy zvířátek a vlastně pohledy jako takové“, podivuje se babička malého caparta, který vyzkoušel i jízdu na našem dostihovém trenažeru. Ten byl po celou dobu výstavy největším lákadlem pro děti i teenegery. Za odborného dohledu našich studentek, si totiž mohli vyzkoušet jízdu na dostihovém koni.

Během celé akce jsme spolu s našimi studentkami poskytovali všem zájemcům informace o škole a také o možnostech studia. 

Zavítal mezi nás také žokej Josef Bartoš, který měl na této výstavě koní autogramiádu k promítání filmu „Žokejové – cesta na Velkou pardubickou“.