Setkání absolventů, pamětníků a přátel školy 15. září 2023

Setkání absolventů, pamětníků a přátel školy

25. 8. 2023 se za slunečného počasí uskutečnilo druhé setkání absolventů, pamětníků a přátel Střední školy dostihového sportu a jezdectví ve Velké Chuchli.

Zavzpomínat si stejně jako před pěti lety přišla v dostihovém sportu řada známých jmen, například paní Míla Hermansdorferová, Jaroslav Drlík, Ferdinand Minařík, Theodor Pechát, Miroslav Hanuš, Pavel Hanuš, Josef Zlatník, Miroslav Fencl, Petr Šimek, Bronislav Chudyba, Petr Hochman, Miroslav Kub, Hana a Zdenka Hrabánkovi, Anna Králová – Havlíčková s dcerou a bratrem, manželé Raisovi, Ladislav Veselý, Miroslav Tampier a řada dalších, celkem úctyhodných 75 osob.

Krátce před zahájením setkání se bohužel omluvil pan František Vítek, Milan Klučka, Josef Vavroušek nebo Jiří Pecháček.

Po společném fotografování převzal Miroslav Kub drobný dárek pro Ivana Kuba k jeho 55. narozeninám. Ivan se v domácím prostředí chystá do rehabilitačního zařízení v Kladrubech.

Následovala prohlídka stáje a školy, kde byly k shlédnutí fotografie z minulého setkání, propagační video a také virtuální prohlídka kurzu Velké pardubické, kterou připravil absolvent školy Petr Šimek. V retro-koutku byly připraveny staré dostihové programy, kde si návštěvníci připomněli svoji aktivní kariéru.

V jídelně bylo připraveno bohaté občerstvení, živě se zde diskutovalo nad přinesenými fotografiemi. Přátelské povídání, zápisy do Pamětní knihy a vzpomínání pokračovalo ve večerních hodinách ještě v restauraci s terasou na tribuně Chuchle arény.

Setkání se navzdory horkému letnímu počasí vydařilo a už dnes se těšíme na další dostihové vzpomínky a příběhy s partou prima lidí.

za Střední školu dostihového sportu a jezdectví:   Ing. Marcela Sýkorová